Witaj na naszej stronie!

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie. Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego naszą placówkę:

Nasze przedszkole

Nasze przedszkole zapewnia opiekę, wychowanie i naukę dzieciom od 3 do 5 lat. Przedszkole funkcjonuje cały rok i  realizuje cele i zadania zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty oraz przepisach wydanych na jej podstawie, poprzez:
  • wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi,
  • sprawowanie opieki nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości przedszkola,
  • współdziałanie z rodziną poprzez wspomaganie w wychowywaniu dzieci i przygotowaniu ich do nauki szkolnej.
Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi mieści się w miejscowości Strzałkowo (woj. wielkopolskie) przy ulicy Rolniczej 3A.
Do dyspozycji przedszkolaków jest wolnostojący, nowy, dwupiętrowy budynek, przystosowany do osób niepełnosprawnych. Posiada on 7 sal przeznaczonych do różnorodnych zajęć, 1 salę do zajęć indywidualnych, szatnię, kuchnię, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjne, windę. Sale są duże, jasne z własnymi łazienkami, przyjazne alergikom- wykończenia z atestem odpowiednim dla dzieci z alergiami. Własna kuchnia gwarantuje smaczne i świeże posiłki, także dostosowane do diet dzieci. Ponadto dysponujemy placem zabaw i własnym parkingiem.

Przedszkole działa zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty, a nadzór pedagogiczny sprawuje Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu.

Kadra placówki

Kadrę placówki stanowią wszechstronnie wykształceni pedagodzy, zaangażowani w pracę z dziećmi. W placówce są zatrudnieni także specjaliści, zapewniający fachową opiekę. Dbamy o to, by pogodna, życzliwa atmosfera pracy sprzyjała rozwojowi dzieci.  Nauczyciele rozpoznają potrzeby i zainteresowania dzieci, umiejętnie prowadzą zajęcia, by w sposób atrakcyjny pobudzać ich ciekawość świata.

Nasze dodatkowe atuty

• Naszymi atutami są nieliczne grupy przedszkolne- co pozwala zindywidualizować  potrzeby każdego dziecka.
  • Godziny pracy dostosowane do potrzeb rynku 6.00- 18.00.
  • Wiele dodatkowych zajęć (muzyka, j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski, taniec, rytmika, sztuka, zajęcia ruchowe, karate, dogoterapia, logopedia, rehabilitacja, glottodydaktyka, nauka matematyki dziecięcej wg E. Gruszczyk- Kolczyńskiej).
  • Od roku szkolnego 2013/2014 każda grupa będzie prowadzona według określonego profilu zainteresowań. Nowością będą dwie grupy anglojęzyczne i jedna pracująca na bazie metody Marii Monetssorii.

Więcej informacji na temat funkcjonowania naszego przedszkola znajdą Państwo
w zakładce "o nas". Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.